Abdulkadir Karaduman Sansürsüz Mesajlar

Abdulkadir Karaduman Sansürsüz Mesajlar

Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanımız ve Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman, Twitter hesabından almış olduğu mesajları sosyal medya hesaplarında "Sansürsüz Mesajlar" adı altında paylaşmaya devam etmektedir.

18 Mayıs 2020

“7179 sayılı Asker alma Kanunu’nun 9/6 maddesinin revize edilerek yoklama kaçağı ve bakaya statüsündeki gençlere bedelli askerlik imkânının getirilmesini talep ediyoruz. Bildirim yapılmadan birçok genç kaçak durumuna düştü. Sesimiz olur musunuz?”

05 Mayıs 2020

“YÖK, Vakıf üniversitelerininde için de olduğu üniversite öğrencilerine uzaktan eğitim için 6 gb internet hediyesi verdi. Ancak bu haktan yararlanacak üniversiteler listesinde Malatya Turgut Özal Üniversitesi yok.Adaletin bumu YÖK” 

29 Nisan 2020

“Yıllardır 2010 kpss mağduriyetimizi kimseye anlatamadık biz hakkımız olanı istiyoruz iade-i itibar geleceğimizi çaldılar bizim yerimize kopyacılar atandı” 

29 Nisan 2020

“Öğretmen olarak atandım Mart ayında ancak şuan ne sağlık güvencem var ne de işe girecek zamanım. Cebimde para da kalmadı. Ben bir öğretmenim.”

26 Nisan 2020

“Eşimle 10 yıldır beraberiz. 3 yavrumuz var. Eşimle huzurlu bir aile birliğimiz vardı. 8 yıl sonra eşime 8 yıl 10 ay ceza verip götürdüler. Benim eşim tecavüzcü değildi. Biz sadece yuva kurduk. Artık sesimizi duyun! Daha fazla kadının canı yanmasın”

26 Nisan 2020

“Zorlu süreçte hakkımızı alamadık hep ezildik şimdi de eve çocuğa hasret kaldık ben infaz koruma memurumuyum kader mahkumu muyum abi 15 gün ayrı kaldık tamam bitti dedik tekrar bizi 15 gün mahkum gibi koğuşta yatıyor sıcak suyumuz bile yok Yemekler çok kötü.”

25 Nisan 2020

“Sayın vekilim wi-fi mahduruyum 672 nolu khl ile ihrac edildim ve hala bekliyorum sesimiz olur musunuz.”

24 Nisan 2020

“Bu süreçte toprağa, tarıma, hayvancılığa ve çiftçilige ne kadar ihtiyaç olduğu görüldü. Gençlere verilmek üzere online sertifikalı "ULUSAL TARIM OKULU" projesi başlatılsa ve başarı ile sertifikasini alan kişilere çiftçilik yapma imkanı sunsalar.”

23 Nisan 2020

“Silivri 4 nolu cezaevindeki Adi suçlular tahliye olduğundan beri yemek çoğu zaman gelmiyor, geldiği zaman da börekten başka birşey olmuyor. Parası olan alabiliyor. Günlerdir yalnızca börekle duranlar var. Yemek yok. Sesimizi duyun.”

19 Nisan 2020

"Çolakoğlu metalürji ve yilport limanında 2 günde bir ambulans işçileri götürüyor hepside COVİD-19 hastası ve hiçbir önlem görmüyorum ben taşarön işçiler yemekhanelerde yemek yiyor. Ölürseler, işçiler dikkat etmedi kurallara derler sesimizi duyan yok.”

15 Nisan 2020

“Taşerondan 696 KHK ile kadroya geçenlerin sözleşme hakları ekimde gelecekti dünkü yasayla 3 ay erteleme durumu oluştu ciddi mağduriyet var.” 

10 Nisan 2020 

“Cumartesi Pazar Adli Kontrol imzası olanlar var. Ne yapılacak. İnşallah unutmazlar. Bir kolaylık sağlarlar. “

9 Nisan 2020

“Eskiden korucu olarak hem köyümüzü korur hem tarım-hayvancılık yapardık ama şuan güvenlik korucusu meslek haline gelip jandarma ile beraber zor şartlarda calişiyoruz bu maaş ile hiç bişey yapılmaz en azında en düşük memur maaşına endekslemesini istiyoruz.”

8 Nisan 2020

 “Sözde 3 ay ertelemeli olacak olan faturalara bakar mısınız Allah için. Bırakın 1 ayın, 30 günün tamamlanmasını 20 günde fatura çıkarmışlar. Lütfen tweeterdan paylaşır mısınız?"

7 Nisan 2020

 "Biz 450 bin İİBF mezunu olarak 2 yıldır 85 üstü puanlarla Hazine ve Maliye Bakanlığından ilan bekliyoruz. Emek verdiğimiz 2018 KPSS a grubu puanlarımız iki ay sonra yanıyor. Sizden ricamız 2018 puanlarımız yanmadan gelir uzman yardımcılığı ilanı verilsin"

 4 Nisan 2020

 “Üniversite hastanesinde çalışan sağlık personelleri olarak çoğumuz sürekli sözleşmeli statüdeyiz ve birçok özlük hakkından mahrum kalıyoruz. Sağlık Bakanlığı personelleri gibi 663 sayılı KHK 45A'ya tabi olup, 3+1 kapsamında değerlendirilmek istiyoruz.”

3 Nisan 2020

 “24 yaşındayım açık lise okuyorum İBB’den öğrenci akbili almak istedim kabul edilmedi. KDK tavsiye kararı verildi buna rağmen kararı uygulamıyor İBB tweet’lerime destek olup sesimi duyurmamda yardımcı olur musunuz?”

1 Nisan 2020

 “Bizler biyomedikal teknikerleri ve mühendisleri olarak atamada çok sıkıntı çekiyoruz yerli solunum cihazı üretiminde bizler de katkıda bulunmak istiyoruz fazlasıyla mezunumuz var fakat kadromuz yok lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olur musunuz?”

31 Mart 2020

 “ben tersanede çalışıyorum yeri geliyor mesaiye kalıyorum krediyle ilgili hiçbir şeyi sevmiyorum asgari ücret zaten yetmiyor mecbur çalışacağız ucunda ölüm olsa da. Eve falan sığmaz bizim hayatımız sadece işe sığar beni virüs değil bunların düzeni öldürür.”

31 Mart 2020

 “Cezaevlerinde 15 gün boyunca kesintisiz 24 saat nasıl ve hangi şartlarda hizmet verilebilir. İnfaz Korumaların psikolojik ve ruhsal durumları nasıl sağlayacak? Dışarda ailesi olanlar ne yapacak? 15 gün boyunca cezaevinde çalışır pozisyonda mahkûm ediyorlar.”

29 Mart 2020

 “Özel kurslarda sigortasız çalışan öğretmenlerle ilgili haber bile maalesef yapılmıyor, MEB temel liseleri kapattı, yasal statümüz yok, MEB hiçbir şekilde bizlerle ilgilenmiyor bile bile kayıt dışına itildik, veli ödeme yapmazsa ne olacak halimiz”

28 Mart 2020

 “Ben ziraat teknisyeniyim tarım bakanlığı 1 ay önce bakanlığa atama yapılacağını 50 adette teknisyen olacağını duyurdu ama bugün yaptığı açıklamada teknisyen kadrosuna alacakları kişi sayısını tekniker kadrosuna aktarmışlar sesimiz olur musunuz?“

26 Mart 2020

 “Tüm yetkililer virüsle ilgili sokağa çıkmayın tavsiyesi yapıyor ve dolayısıyla biz esnaflar siftahsız dükkân kapatıyoruz. Ay sonu çek ödemelerimiz var ve biz esnaflar ticari sicillerimizin bozulmaması için ödemelerin ertelenmesin talep ediyoruz” 

26 Mart 2020

 “Biz polis memurları her gün insanlarla iç içeyiz. Eldiven-maskeleri kendimiz temin etme yolundayız. İmkânlar kısıtlı deniyor. Kamuda herkese esnek çalışma var bize yok. Üvey evlat muamelesi görüyoruz. Yeme içme imkânını bile kendimiz karşılıyoruz”

25 Mart 2020

 “Ben market çalışanıyım günde yüzlerce insanla ve para ile temas sağlamak zorunda kalıyoruz ve riskimiz oldukça fazla gün geçtikçe riskimiz biraz daha artıyor.”

23 Mart 2020

 “PTT çalışanı olarak sosyal mesafemiz hic yok maske eldiven verilmedi zor durumdayız.”

23 Mart 2020

 “Sayaç okuma personelleri kişi başı günde 500 daire 100lerce zil ve kapılara dokunuyor. günlerce maska ve eldiven dezenfekte verilmedi 2. Sınıf muamelesi görmekteyiz sahada binlerce okuyucu var binler milyonların evine gidiyor bu sizin evinizde olabilir.”

22 Mart 2020

 “Ben esnafım. İşçilerimi yıllık izine gönderdim. Aylık kira dâhil toplam giderim 48 bin TL. Ay sonu yaklaşıyor kiramı nasıl ödeyeceğim? İşçilerimin maaşlarını nasıl ödeyeceğim? İş yerimi nasıl ayakta tutacağım? Gündeme getirebilir misiniz?” 

21 Mart 2020

 “Yoğun bakımda çalışıyorum. Maskelerin kullanım süreleri 8 saatken bize nöbet boyunca bir adet veriyorlar. Korona vakalarında giyilmesi gereken tulum sayısı da çok az.”

21 Mart 2020

“Ben araç muayene istasyonunda çalışıyorum günde binlerce kişi ve yaşlılarımız geliyor. günde 30 tane araca binip iniyorum. Araç muayene istasyonunun faaliyetlerine ara vermesi gereklidir. virüs çok daha hızlı yayılabilir.”

20 Mart 2020

“GSS prim borçları ve KYK borçları bizlerin belini büküyor... Hem KHK'lar ile emeğimizi gasp ettiler hem de üzerine sağlık hizmeti alamaz hale getirdiler borç çıkardılar. Bir de geçmişten kalma KYK borçları ödeyemez hale geldik diye haciz uyguluyorlar.”