Free Quds

ZİHİNLERİN İŞGALİNDEN ÖZGÜR KUDÜS’E

Tarih boyunca dünyanın kalbi konumunda olan Kudüs, sadece kendisinin değil tüm insanlığın kaderini belirlemiştir. Kudüs özgürleşince dünya özgürleşmiş, Kudüs esaret altına girince tüm insanlık zulme maruz kalmıştır. Tüm semavi inançlar için oldukça kıymetli bir yere sahip olan kutsal şehir bugün de ne yazık ki siyonizmin işgaline terk edilmiştir. 1948’ten bu yana giderek artan Siyonist zulme dikkat çekmek ve vicdanları karartan bu işgale dur diyebilmek için 1979’dan bu yana her yıl Ramazan ayının son Cuma günü “Dünya Kudüs Günü” olarak idrak edilmektedir.

Türkiye siyasetinde var olduğu günden beri tüm insanlığın ortak yarası olan Kudüs Davasını ulusal ve küresel her mecrada en gür sesle gündeme getiren Milli Görüş hareketinin bu yıl ki “Dünya Kudüs Günü” çalışmaları Saadet Partisi Gençlik Kolları’nın öncülüğünde icra edildi; 

· Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu yapılan çalışmalara sosyal medyadan verdiği mesajlarla destek verdi.

· Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı ve Konya milletvekili Abdulkadir Karaduman TBMM’de yapmış olduğu basın açıklamasında Kudüs’teki Siyonist işgalin bir an önce durdurulması gerektiğini ifade etti.

· Saadet Partisi Gençlik Kolları “#FreeQuds” etiketiyle küresel bir sosyal medya çalışmasına imza attı.

· Twitter üzerinden yapılan çalışmaya Türkiye ve dünyadan birçok kurum, kuruluş ve siyasi organizasyonlar destek verdi.

· “FreeQuds” etiketiyle 10 binlerce paylaşımın yapıldığı çalışmaya 30 farklı ülkeden katkı sağlandı.

· “FreeQuds” başlığı 1 saat boyunca dünya gündeminde 4 saat boyunca da Türkiye gündeminde ilk sıralarda yer buldu.

Çalışmalarımıza Türkiye ve dünyadan destek veren 30’un üzerindeki gençlik kuruluşuna, yüzlerce STK’ya ve milyonlarca insana hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz.

İnanıyoruz ki kendi çıkarları doğrultusunda her zulmü kendine hak gören Siyonist zihniyet en büyük gücü işgal ettiği zihinlerden ve vicdanlardan almaktadır. Dünya Kudüs Günü’nün sembolik ve duygusal kalıplara mahkum edilmemesi ve başta Kudüs’te yaşananlar olmak üzere tüm yeryüzündeki zulümlerin son bulabilmesi öncelikle işgal edilmiş zihinlerin ve karartılmış vicdanların tutsaklığına son verilmesiyle mümkün olacaktır. Dünya Müslümanlarının siyasi ve ekonomik bağımsızlığıyla perçinlenecek bir İslam Birliği mücadelesi İsrail’e hak ettiği dersi verecek ve yeryüzünde adaleti tesis edecektir. Yapılan bu çalışmaların İslam Aleminin birliğine, siyonizme karşı somut adımların atılmasına ve Kudüs’ün özgürleşmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.

HİNLERİMİZ ÖZGÜRLEŞTİĞİNDE KUDÜS DE ÖZGÜRLEŞECEKTİR!